Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 107 gości.

Żadnych zwolnień w Polfie Warszawa!

12_03_01_1.jpg

W dniu 1 marca na ul. Karolkowej w Warszawie, pod siedzibą Polskiego Holdingu Farmaceutycznego  odbyła się demonstracja pracowników Polfy Warszawa przeciwko likwidacji spółki. Około 250 osób w godzinach od 14:00 do 15:30 okupowało ulicę Karolkową w Warszawie. Poniżej prezentujemy ulotkę jaka rozdawana była przez przedstawicieli Polskiej Partii Pracy uczestnikom demonstracji.
 

 
 
 
 
ŻADNYCH ZWOLNIEŃ W POLFIE!!!

 
Zlikwidowali „Kasprzaka”, zlikwidowali FSO, zarżnęli zakłady w URSUSie, zwolnili większość pracowników Huty Warszawa. Teraz ten sam los chcą zgotować pracownikom Polfy. W imie miliardowych zysków rozdzielanych w radach nadzorczych i na najwyższych szczeblach władzy chcą pozbawić 1200 pracowników Polfy chleba dla nich i ich rodzin.
 
 

 
W procesie złodziejskiej prywatyzacji nie wzięto pod uwagę żadnych postulatów załogi. W miejsce jednego z ostatnich wielkich zakładów przemysłowych Warszawy mają powstać apartamenty i biurowce. Taka polityka rządowa i władz spółki jest sprzeczna z interesami większości społeczeństwa.
 
 

Dlatego nie pozwolimy na jakiekolwiek zwolnienia maskowane pod nazwą „restrukturyzacji”, ponieważ taki los może  wkrótce spotkać każdego z nas.
 
 

 
Polska Partia Pracy- "Sierpień 80" jako jedyne ugrupowanie nie zajmuje się losem Polaków tylko w trakcie kampanii wyborczej, dlatego domagamy się powstrzymania przejęcia Polfy przez kapitał, który kieruje się tylko własnymi zyskami, mając za nic pracowników.
 
Prywatyzacja oraz zamykanie publicznych przedsiębiorstw, placówek oświatowych i placówek publicznej opieki zdrowotnej jest kontynuacją neoliberalnej, krótkowzrocznej polityki chwilowych zysków, bez patrzenia na konsekwencje jakie społeczeństwu te decyzje przynoszą teraz i w przyszłości. Polska Partia Pracy zawsze sprzeciwia się tego typu rozwiązaniom.
 
 

 
DOŚĆ ZWOLNIEŃ I ZŁODZIEJSKIEJ PRYWATYZACJI!!!
 
 
 

Polska Partia Pracy -"Sierpień 80",   działacze z Warszawy
 

GALERIA ZDJĘĆ Z DEMONSTRACJI:
 

 

Społeczność

SIERP i MŁOT