Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Władimir Putin, pyrrusowe zwycięstwo

images.jpeg

Władimir Putin został ogłoszony zwycięzcą wyborów w Rosji już po pierwszej turze. Centralna Komisja Wyborcza podała dane cząstkowe z 98, 47 proc. obwodowych komisji wyborczych, wg których Putin zdobył 63,9 proc. głosów.
Lider komunistów Giennadij Ziuganow,  który wg sondaży powyborczych zajął drugie miejsce,  już po podaniu pierwszych liczb powiedział, że nie uznaje wyborów ani za uczciwe, ani za sprawiedliwe, ani godne. Odmówił też - jako jedyny - udziału w spotkaniu Putina z pozostałymi kandydatami do urzędu prezydenta.
Tymczasem na placu Aleksandra Puszkina, w centrum Moskwy, protestuje ok. 20 tysięcy oponentów Władimira Putina, domagając się odejścia prezydenta - elekta i powtórzenia wyborów parlamentarnych i prezydenckich.
Szef Parlamentu Europoejskiego Martin Schulz wyraził zaniepokojenie tym, że proces wyborczy w Rosji nie był w pełni uczciwy, a jednocześnie z zadowoleniem przyjął "przebudzenie aktywności obywatelskiej" w Rosji, czego dowodem były protesty podczas kampanii na terenie całego kraju.

Społeczność

front