Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 95 gości.

Masakra w Afganistanie - nowe doniesienia

images.jpeg

Według ostatnich doniesień Reutersa, który przytacza relację naocznego świadka - sprawcą maskary w Afganistanie nie był jeden żołnierz, lecz kilkuosobowa grupa pijanych amerykańskich żołnierzy. Strzelali do bezbronnych cywilów, wśród których były kobiety i dzieci i śmiali się.
Za słowami świadka przemawiają okoliczności - jest mało prawdopodobne, by jeden żołnierz opuścił koszary i sam udał się do afgańskiego osiedla (żołnierze amerykańscy zwykle pełnią służbę patrolową w kilkuosobowych oddziałach).

Zginęło 16 cywilów - w tym 3 kobiety i 9 dzieci, ok. 30 osób zostało rannych.

To nie pierwszy przypadek, gdy amerykańscy żołnierze zabijają z premedytacją cywilów - portal lewica pl donosi o niesławnych oddziałach "kill team", którzy w czasie patrolowania rzucali granaty i strzelali do cywilów, a następnie obok ciał kładli broń, co miało sugerować, że zabijali bojowników.

Tzw. oficjalne media bagatelizują wydarzenie, rozmijają się z prawdą lub podają prawdę niepełną, np. przemilczając fakt że wśród ofiar były kobiety i dzieci i to, że sprawców było więcej, niż jeden żołnierz "z problemami psychicznymi" lub spychając temat masakry na dalsze strony.
Tymczasem agonia Afganistanu trwa. Trwa przy całkowicie biernej postawie "cywilizacyjnego" świata, który karmi się frazesami o "walce z terroryzmem", "misji stabilizacyjnej" i innymi bzdurami.

Portret użytkownika Ostrowski
 #

70 lat temu SS robiło dokładnie to samo z ludźmi w krajach okupowanych, ale przecież Amerykanie są zbawicielami ludzkości, dźwigają na swoich barkach ład tego świata. Hitler tyle samo wart co Ameryka...

 
Portret użytkownika siete
 #

Gazeta Wybiórcza o masakrze pisze wciąż w tym samym tonie - bynajmniej nie na pierwszej stronie, nie zamieszczając zdjęć ofiar, ale "grzecznych" żołnierzy amerykańskich i uporczywie głosząc tezę o j e d n y m, przeżywającym "załamanie nerwowe" Amerykaninie. Rodzi się pytanie: czy pojedynczego żołnierza wypuszczono by z bazy o 3 nad ranem??? - jak twierdzi tonem nie znoszącym sprzeciwu Wyborcza??? Kto dałby mu przepustkę? Wszakże Amerykanie w pojedynkę nie opuszczają bazy!
Druga kwestia - na pierwszej stronie zdjęcia z masakry w Syrii. Wg gazety zatem - masakra w Syrii ma bulwersować i szokować, a o Afganistanie lepiej niech nikt zbyt intensywnie nie myśli - to ot, taki tam incydencik przechodzącego załamanie nerwowe biednego żołnierzyka, który nie może zaważyć na słuszności "misji".

 
Portret użytkownika WAA
 #

Wolny i demokratyczny świat już szykuje się do napaści na kolejne, arabskie, niewygodne państwa, tj. Syrię i Iran. Pretekst się znajdzie, już rządowe przekaziory podają, że w Syrii zginęło tysiące "niewinnych cywili". Ci w Afganie zabici przez US-raelskich żołdaków są sami sobie winni. Dla czego nie uciekali przed "misjonarzami" z US-Army ?

 
Portret użytkownika tres
 #

Jakieś szczegóły co do "planów inwazji na Syrię"?

 

Społeczność

UPA