Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Protesty przeciwko planom podniesienia wieku emerytalnego

images.jpeg

W Warszawie demonstrują dziś przeciwnicy planów rządu Donalda Tuska dotyczących podniesienia wieku emerytalnego oraz wprowadzenia paktu fiskalnego.
Demonstracja, zorganizowana przez PiS, rozpoczęła się tuż po godzinie 18. Zebrani pod pomnikiem Wincentego Witosa po odśpiewaniu hymnu ruszyli pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.
Protestujący mają ze sobą biało-czerwone flagi i transparenty, m.in. z napisami: "Brońmy swoich praw", "Przestańcie wierzyć oszustowi Tuskowi", "Władza wasza, bieda nasza", "Ręce precz od emerytur", "Żuj gumę >Donald< , naród zrobiony w balona". Uczetsnicy mają też czerwone kartki, które w ramach protestu pokażą rządowi PO-PSL przed Kancelarią Premiera.
W proteście przeciwko planom wydłużenia wieku emerytalnego biorą też udział przedstawiciele NSZZ Solidarność, m.in. stoczniowcy z Gdańska oraz związkowcy m.in.  z regionu Mazowsza i Podkarpacia.
"Mam 57 lat, a teraz boję się, że będę musiała pracować do 65 roku życia. Nie głosuję na Kaczyńskiego, ale tu przyszłam" - powiedziała Barbara Gnich, nauczycielka z Grochowa, biorąca udział w manifestacji.
Zdaniem wielu przeciwników rządowych planów - przyjęcie paktu fiskalnego przez Polskę poszerzy obszary biedy, a podniesienie wieku emerytalnego dramatycznie pogorszy położenie osób w wieku przedemerytalnym, które mogą zostać pozbawione środków do życia, gdyż pracodawcy nie będą przychylni osobom w tym wieku i najprawdopodobniej będą z nich rezygnować na rzecz pracowników młodych.

Społeczność

Ernst Thälmann - Sohn seiner Klasse