Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Dłuższa praca to dopiero początek ! Krucjata burżujów przeciwko prawu pracy!!!

Podniesiony wiek emerytalny

Wedle statystyk 80% społeczeństwa jest przeciw reformie. "Za" są tzw. ekonomiści i pracodawcy. W zeszłym tygodniu projekt rządowy poparli przedstawiciele organizacji pracodawców BCC i fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju. Ich zdaniem samo podniesienie wieku emerytalnego to za mało. Muszą za tym pójść inne radykalne zmiany.

Co ma się ich zdaniem poprawić, jeśli będziemy dłużej pracować? - Tempo rozwoju polskiej gospodarki wzrośnie, emerytury będą wyższe, a bezrobocie zmaleje - twierdzi dr Wiktor Wojciechowski, główny ekonomista Invest Banku i ekspert Fundacji Obywatelskiego Rozwoju. - W innych krajach, który podnosiły wiek emerytalny, np. na Łotwie, Węgrzech czy Słowacji, efektem był wzrost zatrudnienia osób starszych. Kiedy w Polsce ograniczyliśmy przechodzenie na wcześniejsze emerytury, zatrudnienie po 55. roku życia też dynamicznie urosło - ciągnie dalej.

Mimo jednak, że pracodawcy projekt rządowy popierają, mają do niego zastrzeżenia. - Po pierwsze, tempo zmian jest za wolne - mówi Wojciechowski. Uważa, że szybsze podnoszenie wieku emerytalnego przyniosłoby wymierne korzyści dla budżetu państwa. - Powinniśmy zwiększać ten wiek trzykrotnie szybciej - o 9 miesięcy co roku.

Wspomina także, że należy zlikwidować czteroletni okres ochronny przed emeryturą. - To nie pomaga, tylko dyskryminuje starszych pracowników - twierdzi "ekspert".

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

CAPITALIST