Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Hugo Chavez powrócił do kraju z leczenia na Kubie

images.jpeg

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez w piątek powrócił do kraju z Kuby, na której przeszedł już trzecią operację usunięcia zmiany nowotworowej z obrębu jamy brzusznej.
Samolot z prezydentem Wenezueli wylądował na lotnisku Maiquetia w pobliżu Caracas. Hugo Chavez został powitany z honorami wojskowymi przez członków rządu. Podczas pobytu na Kubie towarzyszyła mu rodzina i najbliżsi współpracownicy. Tuż po przylocie oznajmił, że czuje się dobrze.
Pod koniec lutego 57-letni Chavez przeszedł na Kubie trzecią już operację usunięcia zmiany nowotworowej w obrębie jamy brzusznej. Przed odlotem z Hawany prezydent  napisał na Twitterze, że ostatni guz był wielkości około dwóch centymetrów. Nie ujawnił jednak dokładnej lokalizacji nowotworu ani też jego rodzaju.
Hugo Chavez poinformował, że na lotnisku w Hawanie pożegnał go prezydent Kuby Raul Castro i że wcześniej rozmawiał z jego bratem, Fidelem Castro, który napomniał go, by dbał o swoje zdrowie.
Wenezuela na skutek rządów Hugo Chaveza osiągnęła znaczne sukcesy w walce z ubóstwem. Szereg podjętych przez niego reform skierowało zyski z naturalnych bogact Wenezueli, głównie ropy naftowej, do poprawienia losu biedoty. Kraj zlikwidował deficyt oraz osiągnął nadwyżkę w bilansie płatniczym. W Wenezueli poprawiają się też wskaźniki społeczne: od 2003 r. bezrobocie spadło o o 8 p. proc., wzrosła płaca minimalna i spadł poziom biedy. W kraju zbudowano też powszechny system opieki zdrowotnej i szkolnictwa, zwalczając powszechny dotąd wśród biedoty analfabetyzm. Pozytywne skutki społeczne rewolucji boliwariańskiej, zapoczątkowanej przez Chaveza, były opisywane w raportach ONZ.
Prezydentowi Boliwariańskiej Republiki Wenezueli życzymy serdecznie jak najszybszego powrotu do zdrowia.

Portret użytkownika Rael
 #

Rychłego powrotu do całkowitego zdrowia życzę. Dużo pracy przed Chavezem bo imperialisci już mają pszyszykowanego swojego agenta na wybory.

 
Portret użytkownika siete
 #

Portal Onet krótki filmik o powrocie prezydenta Chaveza do kraju zatytułował "Huczny powrót dyktatora". W ignorancję redakcji jakoś trudno uwierzyć, zapewne jej zdaniem "demokratycznie wybrani" są tylko politycy prawicowi i liberalni, a wszyscy inni to "dyktatorzy".
Godne odnotowania jest to, że czytelnicy na bzdurne i haniebne nazwanie prezydenta Chaveza "dyktatorem" zareagowali i nie pozostawili na redakcji suchej nitki. W komentarzach zdecydowanie przeważały słowa uznania dla Prezydenta i życzenia powrotu do zdrowia. Redakcji Onetu pozostaje życzyć rozsądku.

 
Portret użytkownika Lord Dragon
 #

A Chavez to twierdzi że możliwe że go trują, bo coś za dużo osobistości z lewicy kwęka na te raczki, jak np. Lula czy prezydent Argentyny.

 
Portret użytkownika uno
 #

Szczekaczki przegięły pałę

To już kolejny raz reżimowe szczekaczki tytułują Chaveza dyktatorem. Chcą to kłamstwo wdrukować ludziom wbrew oczywistym faktom. W związku z tym proponuję rozpoczęcie kampanii odwetowo-otrzeźwieńczej. Pisząc o Tusku lub Komorowskim piszmy: polski dyktator Tusk, albo polski dyktator Komorowski.

 
Portret użytkownika siete
 #

Odnośnie tego, co pisał Lord Dragon - czytałem ostatnio o 638 próbach zamachu na Fidela Castro, potwierdzonych przez szefa jego ochrony Fabiana Escalante. CIA, do spółki z gangsterami i mafią kubańską, którą Castro po rewolucji pozbawił żyły złota i różnymi psychopatami próbowały na rozmaite sposoby, nieraz najwymyślniejsze, pozbawić go życia lub zdyskredytować i ośmieszyć.
Całkiem serio był rozważany wariant rozpylenia środków halucynogennych w czasie przemówienia tow. Castro, który miał na celu ośmieszenie go i zdyskredytowanie.
Podejmowane i rozważane próby były zresztą najróżniejsze - od nakłonienia do morderstwa na Castro jego kochanki, przez zatrute cygara i inne pomysły rodem z filmów o Jamesie Bondzie (np "śmiercionośny skafander").
Plany zamachów, o których można przeczytać w opublikowanym raporcie inspektora generalnego CIA, sprawiają wrażenie, jakby sami autorzy byli pod wpływem halucynogenów.

Sam Castro oświadczył, że gdyby przetrwanie prób zamachów było dyscypliną olimpijską, dostałby złoty medal (638 prób CIA). To daje pojęcie o tym, co CIA może też knuć przeciwko Chavezowi.

 

Społeczność

che rebel