Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 3 gości.

Rosja: KPRF żąda powołania komisji w sprawie zbrodni katyńskiej

kprf.jpg.jpeg

Frakcja Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF) w Dumie Państwowej, niższej izbie parlamentu Rosji, żąda powołania komisji parlamentarnej do zbadania okoliczności śmierci polskich oficerów wziętych do niewoli w 1939 roku przez Armię Czerwoną.

Domaga się też, by Główna Prokuratura Wojskowa FR wznowiła śledztwo, jakie w sprawie mordu na polskich oficerach prowadziła w latach 1990-2004. Chce również przeprowadzenia dochodzenia parlamentarnego dotyczącego śmierci czerwonoarmistów, którzy dostali się do polskiej niewoli w 1920 roku.

Postulaty te zawarła w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej KPRF. W piątek na posiedzeniu plenarnym Dumy odczytał je też deputowany Wiktor Iljuchin.

Według komunistycznych parlamentarzystów, polskich oficerów rozstrzelali hitlerowcy po zajęciu Smoleńska w 1941 roku, a nie NKWD - w 1940 roku. Deputowani z KPRF przekonują, że społeczna komisja historyków, która działała pod ich egidą, zebrała dowody świadczące o winie Niemców.

"Komisja społeczna napotkała istotne przeciwdziałanie w swojej pracy ze strony szeregu ministerstw i resortów" - głosi oświadczenie.

Nawiązując do zaproszenia przez premiera Rosji Władimira Putina szefa polskiego rządu Donalda Tuska do Katynia w kwietniu tego roku na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę zbrodni katyńskiej, frakcja komunistów w Dumie apeluje o powstrzymanie Putina "przed powtórzeniem pochopnych i najprawdopodobniej błędnych wniosków w sprawie śmierci polskich oficerów".

"Od marca 2010 roku w Polsce zostanie przeprowadzona cała seria uroczystości, związanych ze śmiercią polskich oficerów, która znów będzie nosiła antyrosyjski charakter. Planowane są one też u nas, pod Smoleńskiem, gdzie unicestwiono Polaków" - czytamy w dokumencie.

Deputowani z KPRF utrzymują także, iż "w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu znajduje się ponad 70 pozwów przeciwko Rosji od rodzin pomordowanych z żądaniem zadośćuczynienia".

"Po ich rozpatrzeniu Polska zamierza wystąpić wobec nas z pozwem o 100 mld dolarów za rozstrzelanie oficerów. Płacić będzie Rosja, nasze dzieci, a nie ZSRR. Można z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że roszczenie zostanie uznane za zasadne. Na majątek i rachunki bankowe Rosji za granicą nałożony zostanie areszt w celu realnego zaspokojenia żądań Polaków" - ostrzegają komunistyczni parlamentarzyści.

Źródło zbliżone do frakcji parlamentarnej KPRF ujawniło, że lider tej partii Giennadij Ziuganow już wiosną 2009 roku przekazał prezydentowi Rosji Dmitrijowi Miedwiediewowi list, w którym w imieniu swej partii prosił o jego poparcie dla poszukiwania w rosyjskich archiwach materiałów, potwierdzających odpowiedzialności Niemców za zbrodnię katyńską. (Onet.pl)

Portret użytkownika KOMISARZ
 #

Ale kompromitacja. Ruscy kompletnie zwariowali. Zdobywanie poparcia poprzez kultywowanie sowieckiego szowinizmu daleko ich nie zaprowadzi, za to polska prawica będzie mogła sobie pojeździć po durnych i zbrodniczych komunistach. Tego Ziuganowa trzeba by już wysłać na emeryturę.

 
Portret użytkownika p
 #

KPRF to jedna wielka kompromitacja.

 
Portret użytkownika Krzysztof Wójcicki
 #

Burżuazyjne media mówią o KPRF jakby byli jedynymi komunistami w Rosji co służy do kompromitacji komunizmu. Ikony Stalina, wielkoruski szowinizm... to wyjątkowo wdzięczny obiekt dla tych co myślą że "komunizm upadł w 1989"

 
Portret użytkownika MARCIN
 #

KPRF chyba bierze przykład z polskiego IPN.

 
Portret użytkownika Krzysztof Wójcicki
 #

Tylko szkoda że pod czerwonym sztandarem z sierpem i młotem. Na szczęście nie ma obecnie w Polsce zbyt wielu organizacji kompromitujących tę symbolikę więc komuniści mają u nas czyste sumienie.

 
Portret użytkownika p
 #

jest przynajmniej jedna nazywa się KPP. niestety to co od czasu do czasu pojawia się na ich stronie jest jak najbardziej kompromitujące.

 
Portret użytkownika Krzysztof Wójcicki
 #

Niestety to co mówi p to prawda. Wystarczy wejść na ich stronę.
Warto zauważyć jednak, że KPP nie zajmowała w sprawie stalinizmu stanowiska, a jej przewodniczący się od niego odżegnywuje w swoich przewómieniach.
http://1917.cba.pl/cs/news.php?readmore=3
http://fdlbc.nethit.pl/viewtopic.php?f=2&t=495

Niestety paru kierujących się teoriami spiskowymi fanatyków zapatrzonych w Słoneczko Ludzkości wykreowało ów stalinowski wizerunek partii... wbrew deklarowanym poglądom jej przewodniczącego.

Jak to jest rzeczywiście z tym ich stalinizmem, pozostaje na razie tajemnicą. Pewne jest tylko że staczają się na coraz bardziej stalinowskie pozycje, co w efekcie spowoduje osłabienie ich sił, ponieważ po tym co pojawiło się na ich stronie każdy utożsamiać będzie ich z tym nurtem co odstręcza ponad 99% potencjalnych kandydatów do partii. Co nie wróży dobrze dla ich przyszłości.

 

Społeczność

Lenin 666