Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Związkowcy nie pozwolą na reformy

Piotr Duda

Trwają koalicyjne ustalenia dotyczące zrównania i podwyższenia wieku emerytalnego do 67 lat. W tym czasie działacze związkowi prowadzą akcję przeciwko wydłużeniu tego wieku. Wczorajszym obradom komisji trójstronnej w tej sprawie towarzyszyła pikieta kobiet z central związkowych a na poniedziałek w proteście przeciw rządowym planom związkowcy chcą zbudować "miasteczko" przed kancelarią premiera.

"Dalsze działania zależą od tego, czy na posiedzeniu w dniach 28-30 marca Sejm przyjmie wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie reformy emerytalnej" - powiedział przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. "Na pewno nie odpuścimy i jeśli rząd sobie myślał, że przepchnie tę ustawę kolanem to się myli" - zaznaczył.

Według niego szykowanego przez rząd projektu w żaden sposób nie da się wybronić. - Jest to reforma kompletnie nieprzygotowana, oderwana od realiów i nikt rozsądny jej nie poprze. Pikiety organizowane są wspólnie ze wszystkimi największymi centralami związkowymi - OPZZ i Forum Związków Zawodowych. Warto takze dodać, że pod wnioskiem o referendum podpisało się już ponad 2 miliony Polaków.

Społeczność

Dobry kułak