Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 13 gości.

Becikowe nie dla wszystkich - antyspołecznej krucjaty ciag dalszy

Rząd Tuska

Zgodnie z zapowiedizami rząd Donalda Tuska zdecydował, ze becikowe ma trafiać tylko do rodzin o miesięcznych dochodach poniżej 1922 zł na osobę. Postulat ten pojawił się podczas listopadowego expose Tuska - teraz ma zostać wdrożony w życie.

Jak poinformowało Centrum Informacyjne Rządu, Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych, przedłożony przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W myśl projektu od 2013 r. jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka, to jest tzw. becikowe, przysługiwać będzie rodzinom o rocznych dochodach poniżej 85 tys.

Oznacza to, że rodzice ubiegający się o becikowe będą musieli złożyć oświadczenia lub zaświadczenia dokumentujące ich dochody. Obecnie becikowe (1 tys. zł) wypłaca się na każde dziecko, niezależnie od dochodu na osobę w rodzinie.

Portret użytkownika fancom
 #

No temu pomysłowi to akurat mogę przyklasnąć. Nie widzę powodu, by z moich podatków wypłacać żonce jakiegoś burżuja wyzyskującego robotników, ile wlezie 1 tys, zł tylko dlatego, że urodzi przyszłego wyzyskiwacza, który tez będzie tuczył się na biedzie i brutalnej eksploatacji ludzi... Po równo nie znaczy sprawiedliwie.

 
Portret użytkownika CzerwoneMazowsze
 #

No temu pomysłowi to akurat mogę przyklasnąć.

 
Portret użytkownika tres
 #

Komuniście z zasady - a raczej z oczywistego faktu że państwo kapitalistyczne jest dyktaturą burżuazji a interesy burżuazji są sprzeczne z interesami klasy która wyzwoli ludzkość z jarzma kapitału - proletariatu - nie przystoi popieranie decyzji burżuazyjnych rządów.

Decyzja o obcięciu becikowego dla najlepiej zarabiających jest jednym z elementów polityki cięć, mającej zapewnić Polsce wysoką wiarogodność kredytową w oczach międzynarodowej finansjery, którą realizują rządy właściwie w całej Europie. Z tego powodu w zasadzie się powinno sprzeciwiać wszelkim cięciom jako esencji polityki burżuazyjnych liberałów i samej imperialistycznej burżuazji w dobie kryzysu.

Niemniej jednak w ramach polityki cięć jednostkowe posunięcia dzielą się na mniej lub bardziej szkodliwe społecznie. Tak jak morderca z karabinem maszynowym co strzela na ulicy do przechodniów jak Brejvik to raz może trafić w człowieka raz nie trafić. Nie wszystkie kule wystrzelone przez niego przyczynią się do śmierci, niemniej jednak fakt że każdy strzał umotywowany zbrodniczymi zamiarami pozostaje faktem.

Całokształt polityki rządu Tuska jest barbarzyński, barbarzyństwem jest pomysł wydłużenia czasu pracy do 67. roku życia. I temu należy się sprzeciwiać, stanowczo i bezwarunkowo.

W temacie rzeczonego newsa należy zwrócić uwagę na 2 kwestie

1) Samo becikowe to populistyczna decyzja burżuazyjnego rządu PiS-LPR-Samobrona która nie przynosi wielkich korzyści społecznych bo 1000 zł to pomoże utrzymać dziecko może przez 2 miesiące. 1000 zł to byłoby dobre dla młodych małżeństw z ubogich rodzin jakby była to renta socjalna co miesiąc a nie jednorazowa jałmużna.

2) Decyzja rządu Tuska dotyczy tylko burżujów i warstwy najlepiej zarabiających pracowników najemnych. Dla człowieka zarabiającego 7 tysięcy utrzymanie dziecka nie jest wielkim obciążeniem. Co innego gdy mamy do czynienia z bezrobotnym bez prawa do zasiłku czy z wielodzietną rodziną gdzie zarabia 1 osoba płacę minimalną 1500zł brutto.

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

future2