Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Dzień Gniewu Społecznego w Warszawie

images.jpeg

Około 150 osób protestowało w Warszawie przeciwko cięciom socjalnym i w obronie praw lokatorów w manifestacji, zorganizowanej przez Związek Syndykalistów Polskich i Komitet Obrony Lokatorów.
"Protestujemy dlatego, że całościowo nie podoba nam się polityka rządu. Nie podoba nam się to, co jest robione z podwyższaniem wieku emerytalnego, z wyrzucaniem ludzi na bruk. Nie podoba nam się polityka ekonomiczna, w tym promowanie umów śmieciowych, coraz bardziej niepewnych warunków zatrudnienia" - powiedział Jakub Gawlikowski z Komitetu Obrony Lokatorów.
Demonstranci sprzeciwiali się również interwencji NATO w Afganistanie. "Walczymy o godne warunki mieszkaniowe", "Stop złodziejskiej prywatyzacji", "Dość kompromisów - walka klas trwa" - głosiły napisy na transparentach. Na jednym z nich widać było podobiznę Hanny Gronkiewicz-Waltz jako "królową slumsów".
Demonstranci deklarowali walkę o wyższe pensje, prawo do bezpłatnej służby zdrowia i edukacji.
Na dzień 31 marca w wielu miastach Europy zapowiedziano demonstracje przeciwko cięciom socjalnym.

Portret użytkownika Ancanar
 #

150 osób... mogło być lepiej, ale mogło i gorzej. Ktoś wie ile osób było na tym "kradzionym" przez korwinistów itp. dniu gniewu 21 marca?

 
Portret użytkownika uno
 #

Na kradzionym w Poznaniu było ponoć kilka, czy kilkanaście osób. Kolega z Wielkopolski, który to widział twierdzi, że nie było nawet z czego pisać relacji.

To, że w Wa-wie było tylko tyle, to po części efekt polityki anarchistów. Oni robią to jako SWOJĄ imprezę i nie zabiegają o budowanie szerokiej koalicji lewicowej do tej akcji.

 
Portret użytkownika admin
 #

150 osób jak na imprezę polskiej radykalnej lewicy to i tak dość sporo skoro na pochody 1 majowe chodzi po 200 osób. Warszawscy anarchiści słyną natomiast z organizowania kilku-kilkunastoosobowych pikiet które ich tylko ośmieszają. Więc twierdzę ze na tę imprezę przyszli nie tylko anarchiści bo tylu anarchistów to łącznie w Polsce, a na pewno w Warszawie to nie ma

 
Portret użytkownika dos
 #

150 osób= mobilizacja anarchistów z całej Polski+ grupy lokatorów z kontrolowanych przez anarchistów WSL i KOL. Podobne liczby swego czasu mobilizowali anarchiści na 1 maja też z całego kraju.

Ostatnio była też demonstracji w obronie skłotu Elba- frekwencja ok. 1 tysiąca osób.

 

Społeczność

front