Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

ONR pochwala rasistowskie morderstwo na Chrisie Hanim, dokonane 19 lat temu przez polskiego emigranta. Antykomunizm to rasizm i faszyzm

Janusz Waluś

Jak informuje Biuro Informacyjne Stowarzyszenia ONR Podhale Podhalański oddział Obozu Narodowo-Radykalnego wysłał niedawno (12 marca) wielkanocną paczkę do Janusza Walusia. Waluś odsiaduje w Pretorii w Republice Południowej Afryki wyrok śmierci za zamordowanie przywódcy Południowoafrykańskiej Partii Komunistycznej, Chrisa Haniego.

Jak pisze ONR "W erze ideowego szaleństwa proszę pamiętać o właściwym znaczeniu tych Świąt i czerpać z nich siłę do dalszej walki w obronie słusznych Wartości".

ONR uważa Janusza Walusia za "bojownika o supremację białej rasy" i "więznia sumienia", domagając się jego przedterminowego zwolnienia.

ONR pochwala morderstwo dokonane przez Janusza Walusia, uważa bowiem że mordowanie w imię "walki z komunizmem" jest słuszne.

Jak przedstawiciele ONR napisali w swoim liście

w pełni rozumiemy, jakimi pobudkami się kierował, chcąc uchronić swoją nową Ojczyznę od widma komunizmu, gdyż Polska przez niemal 45 lat realnie uświadczyła dobrodziejstw reżimu komunistycznego, który trzymał w jarzmie i mordował moralnie i fizycznie Naród Polski

ONR-owcy wzywają też rząd Polski do rozpoczęcia starań w sprawie zwolnienia Janusza Walusia z więzienia. Mogłoby się to stać już w przyszłym roku, po upływie 20 lat od morderstwa. Waluś odsiaduje karę dożywocia.

Chris Hani urodził się w 1942 roku w Cofimvaba wchodzącej w skład bantustanu Transkei. Z marksizmem zetknął się w szkole wyższej. W wieku 15 lat wstąpił do młodzieżówki Afrykańskiego Kongresu Narodowego. Po ukończeniu szkoły wyższej wstąpił do Umkhonto we Sizwe (po. Włócznia ludu) zbrojnej organizacji Kongresu Narodowego. Aresztowany za głoszenie komunizmu w 1963 uciekł do Lessotho. Otrzymał wyszkolenie wojskowe w Związku Radzieckim po czym wrócił do Afryki, gdzie uczestniczył w wojnie o niepodległość w Rodezji (dzisiejsze Zimbabwe). Kilkakrotnie próbowano go zamordować m.in podczas pobytu w Lessotho i w Lusace, stolicy Zambii.

Po legalizacji Kongresu Narodowego w 1990 roku powrócił do RPA. W 1991 przejął władzę w Partii Komunistycznej po Joe Slovo. Był zwolennikiem pokojowej reformy ustrojowej w RPA. Jego morderstwo miało doprowadzić do utrzymania apartheidu w RPA.

51-letni wówczas Chris Hani został zamordowany przez przebywającego od 1981 roku 39-letniego wówczas Janusza Walusia dokładnie 19 lat temu, 10 kwietnia 1993 roku.

Hani został zabity strzałem przed swoim domem w Dawn Park mieszanej rasowo dzielnicy Boksburgu. Otrzymał dwa postrzały w głowę i brzuch, potem zabójca strzelił jeszcze dwukrotnie w skroń

Portret użytkownika tres
 #

Więcej o zamordowaniu Chrisa Haniego pisaliśmy na WR już dwa lata temu

http://www.1917.net.pl/?q=node/1703

 
Portret użytkownika siete
 #

I co na to prokuratura? Toż to jawne nawoływanie do przemocy na tle rasowym! ("bojownik o supremację białej rasy") I do mordów politycznych!
A czy ONR nie napisał podobnego listu do Breivika? Zdaje się, że nadają na tych samych falach.

 

Społeczność

Niech żyje rewolucjca socjalisyczna