Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Minister z rządu PiS skazany za korupcję

images.jpeg

Tomasz Lipiec, były minister sportu w rządzie PiS, usłyszał wyrok za 4 z 5 zarzucanych mu przestępstw korupcyjnych. Wyrok to trzy i pół roku więzienia, 10-letni zakaz sprawowania funkcji w administracji publicznej i obowiązek naprawienia szkody. W ocenie sądu czyny ministra były "wręcz żenujące".
Sąd zwrócił uwagę na to, że Tomasz Lipiec pełnił urząd państwowy - ministra sportu, dlatego ukarał go - poza  pozbawieniem wolności - zakazem sprawowania funkcji publicznych w administracji.
Sąd skazał też na karę 10 miesięcy z zawieszeniem na 3 lata żonę Lipca - za nakłanianie do składania fałszywych zeznań.
Lipcowi prokuratura postawiła pięć zarzutów - m.in. to, że jako minister uzależniał powołanie Tadeusza M. na wiceszefa Centralnego Ośrodka Sportu od korzyści majątkowej i przyjął od niego co najmniej 70 tys. zł oraz 30 tys. zł.

Lipiec został też skazany za to, że jako minister miał polecić Tadeuszowi M. zatrudnienie w COS pewnego człowieka jako swego osobistego kierowcy, który został oddelegowany do ministerstwa i który zarabiał więcej niż zarabia się na tym stanowisku. Kolejny zarzut dotyczył fikcyjnego zatrudnienia w COS opiekunki do dziecka, za co wypłacono 34 tys. zł. Ponadto w latach 2006-2007 jako minister miał polecić, by zatrudnić w COS pewną osobę w dziale obsługi stadionu X-lecia, choć obiekt ten miał być zlikwidowany. Te czyny ministra sąd uznał za "wręcz żenujące".

Społeczność

future2