Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 13 gości.

Tusk Junior dostał państwową posadę - w Porcie Lotniczym Gdańsk

images.jpeg

Super Express informuje, że syn Donalda Tuska, Michał, został pracownkiem Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, którego właścicielami są gminy Gdańsk, Sopot i Gdynia, województwo pomorskie oraz nadzorowane przez Ministerstwo Transportu Przedsębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze". Rzecznik prasowy lotniska odpiera zarzuty wg których na zatrudnienie Michała Tuska miało stanowisko jego ojca.
"Takie oskarżenia pojawiłyby się wszędzie tam, gdzie zostałby zatrudniony Tusk junior. Swoją wiedzą wielokrotnie już udowodnił, że zna się doskonale na obowiązkach, które mu powierzyliśmy" - stwierdził Michał Dargacz, rzecznik portu. Dodaje jednak, że syn premiera został zatrudniony bez konkursu, a wpływ na tę decyzję miały jego artykuły prasowe dotyczące tematyki spraw lotniczych.
Syn premiera ma zarabiać ok. 4 000 zł.

Portret użytkownika siete
 #

To oczywiście w żadnym wypadku nie nepotyzm, lecz "zwyczajne" docenienie licznych talentów Tuska Juniora (zapewne odziedziczonych po tacie), który "wielokrotnie już udowodnił, że zna się na powierzonych mu obowiązkach". Kiedy i gdzie to udowodnił? Swoją drogą, jeśli swe talenty istotnie odziedziczył po ojcu - niech Bóg strzeże nieszczęśników, którzy będą mieć z nim do czynienia.
Jeszcze jedna kwestia: nazwisko "Tusk" zestawione ze słowami "lotnisko" i "samoloty" z pewnością elektoratowi PiS-u i czytelnikom Gazety Polskiej nie będzie się dobrze kojarzyć.

A skoro już tak się czepiam, bo co mam robić, skoro mnie - podobnie, jak znakomitej większości społeczeństwa - nikt podobnej posady nie proponuje, to dodam jeszcze, że dziwnym trafem Tuskowi Juniorowi nie zaproponowano pracy w Biedronce na umowę o dzieło - czyżby tam jego znakomite talenty nie mogły być realizowane?
W kontekście wydarzenia słowa premiera o zielonej wyspie przestają dziwić - owszem, Polska jest zieloną wyspą. Dla wybranych.

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

BLOOD