Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Strajk głodowy palestyńskich więźniów

images.jpeg

17 kwietnia rozpoczął się bezterminowy strajk głodowy Palestyńczyków osadzonych w izraelskich więzieniach. 1600 palestyńskich więźniów protestuje przeciw nielegalnym zatrzymaniom i przetrzymywaniu ich w miejscach odosobnienia, a także domaga się natychmiastowego polepszenia warunków bytowych we więzieniach.
Issa Qaraqe, Palestyński Minister ds. Zatrzymanych na Zachodnim Brzegu, powiedział, że sytuacja zatrzymanych w izraelskich więzieniach jest niezwykle trudna i niebezpieczna, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę bezustanne łamanie ich praw.
Żądania więźniów obejmują:
1. Zakończenie administracyjnych zatrzymań
2. Zakończenie więzienia w odosobnieniu
3. Przywrócenie prawa do edukacji
4. Wstrzymanie wszelkich wtargnięć do pokojów i sektorów zatrzymanych
5. Pozwolenie na odwiedziny rodzin, szczególnie odnośnie zatrzymanych ze Strefy Gazy
6. Polepszenie pomocy medycznej dla chorych więźniów
7. Wstrzymanie upokarzania i rewizji osobistych rodzin zatrzymanych
8. Pozwolenie na książki i gazety
9. Wstrzymanie wszelkiego rodzaju kar dla zatrzymanych.
Od 1967 r. po porwaniu przez izraelskie siły w następstwie izraelskiej okupacji reszty Palestyny (Zachodni Brzeg, Strefa Gazy, Jerozolima Wschodnia i Wzgórza Golan) zmarło 202 palestyńskich zatrzymanych. Setki kolejnych zatrzymanych zmarło po zwolnieniu z więzień, wskutek poważnych chorób i innych powikłań, będących skutkiem ciężkich tortur i pobić w izraelskich więzieniach. 70 zatrzymanych zmarło w więzieniach na skutek tortur, następnych 74 zostało poddanych egzekucjom po aresztowaniu, 51 zmarło ze względu na brak opieki lekarskiej, 7 poniosło śmierć wskutek użycia nadmiernej siły przez żołnierzy lub z powodu postrzelenia w więzieniu - poinformował szef wydziału ewidencji w Ministerstwie ds. Zatrzymanych, Abdul-Nasser Farawna, w przeszłości także więzień polityczny. Źródło: Wolna Palestyna

Portret użytkownika tres
 #

O protestach i sytuacji Palestyńczyków pisaliśmy już na WR pod koniec ubiegłego miesiąca

http://www.1917.net.pl/?q=node/9442

 

Społeczność

jednolity front