Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

8 miliardów dolarów dla MFW od Polski

images.jpeg

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Polska zdecydowała się dofinansować Międzynarodowy Fundusz Walutowy kwotą 8 miliardów dolarów. Szefowa Funduszu Christine Lagarde podziękowała władzom naszego kraju za wsparcie. Podkreśliła też, że decyzja Polski pokazuje chęć wspólnego działania na rzecz wzmocnienia stabilności światowej gospodarki.
W osobnym oświadczeniu Christine Lagarde podziękowała władzom Szwajcarii za decyzję o udzieleniu Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu pożyczki w wysokości 26 miliardów dolarów. Po decyzji Polski i Szwajcarii łączna kwota dodatkowego wsparcia Międzynarodowego Funduszu Walutowego przez kraje członkowskie sięgnęła 320 miliardów dolarów.
Na sumę tę składają się między innymi pożyczki krajów strefy euro w wysokości 200 miliardów dolarów, Japonii - 60 miliardów dolarów oraz Szwecji i Norwegii po 10 miliardów dolarów.
Christine Lagarde oświadczyła, że liczy na deklaracje wsparcia od kolejnych krajów członkowskich Funduszu.

Portret użytkownika siete
 #

Uwaga, oprocentowanie polskiej pożyczki wyniesie... 0,11 proc. Na jakich warunkach otrzymują kredyty w komercyjnych bankach obywatele polscy - wszyscy wiemy. Pytanie więc, jakie samo się w tej sytuacji nasuwa: dlaczego polscy obywatele nie mają dostępu do tak śmiesznie tanich kredytów? z pewnością leżałoby to w interesie wszystkich, rozruszało gospodarkę, stworzyło miejsca pracy. W interesie wszystkich, lecz z pewnością nie w interesie banków.

 
Portret użytkownika Wróg Kapitalizmu
 #

Wspomagamy MFW, a u nas nie ma na służbę zdrowia, szkoły, policję, aktywizację zawodową bezrobotnych, wypłaty dla robotników i podwykonawców na A2... Ciekawe, czy Polsce MFW pomoże, kiedy u nas kryzys ujawni się w pełni?

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

dzierżyński