Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 80 gości.

Autostrada Marcinkiewicza do lepszego jutra

images.jpeg

Klub Sojuszu Lewicy Demokratycznej złoży w Sejmie wniosek, w którym zażąda od premiera Donalda Tuska wyjaśnień budowy autostrady A2, a zwłaszcza okoliczności wyboru do tego firmy DSS i roli, jaką miał w tej sprawie odegrać były premier, Kazimierz Marcinkiewicz.
Rzecznik Sojuszu Dariusz Joński przypomniał, że w ubiegłym tygodniu SLD złożył do prokuratury wniosek w sprawie zbadania procesu przetargu na wykonawcę autostrady A2, wygranego przez firmę DSS (Dolnośląskie Surowce Skalne), która w zeszłym tygodniu ogłosiła upadłość.
"Dzisiejsze informacje, że były premier, pan Marcinkiewicz, organizował współpracę DSS z Ministerstwem Skarbu Państwa i Ministerstwem Infrastruktury zobowiązują nas do złożenia wniosku do pani marszałek Ewy Kopacz o informację rządu i Prezesa Rady Ministrów w związku z budową autostrady A2 i w związku z wyborem firmy DSS" - powiedział Joński.
Sojusz chciałby też poznać rolę w całej sprawie b. ministra infrastruktury, a dziś wicemarszałka Sejmu Cezarego Grabarczyka.
"On nie tak dawno jeszcze twierdził, że kondycja spółki DSS została prześwietlona i że firma wygrała i podpisała kontrakt, ponieważ była najtańsza. To również potwierdził ostatnio minister transportu Sławomir Nowak - dodał Joński.
W ubiegły wtorek Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił upadłość likwidacyjną spółki Dolnośląskie Surowce Skalne.
Kazimierz Marcinkiewicz doradzał spółce, która miała wybudować A 2. Zarobił 64 000 zł. Firma ogłosiła upadłość, a autostrady nie ma.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

jednolity front