Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Poseł PiS zawiadamia prokuraturę o "przestępstwie propagowania komunizmu"

images_2.jpeg

Jak tryumfalnie donosi Rzeczpospolita - poseł partii Prawych i Sprawiedliwych Marcin Mastalerek zawiadomił prokuraturę o możlliwości popełnienia przestępstwa przez uczestników pochodu 1 maja w Warszawie.
Poseł oskarżycielsko wskazał, że uczestnicy pochodu nieśli transparenty z sierpem i młotem - jego zdaniem "symbolami zakazanymi" zapisem art. 256 KK.
Wg tego artykułu - osoba ktora "publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch".
Tej samej karze podlega osoba, która "produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot", zawierające treści propagujące totalitarny ustrój.
 
Cóż, doniesienie do prokuratury - poważna sprawa. Co prawda redakcja Władzy Rad ustroju totalitarnego - jak łatwo się przekonać z lektury publikowanych materiałów - nie propaguje, nie mówiąc o nabywaniu, bo nie pozwalają jej na to głodowe pensje, rzucane z łaski przez "pracodawców". Niczego też nie produkuje, ani nie przewozi, chyba że samych siebie do roboty na umowie śmieciowej, jednak taki zarzut to nie byle co. Dwa lata przyjdzie posiedzieć i z sierpem i młotem się pożegnać - załatwi nas pan poseł na amen!
Niezwłocznie usuniemy drażniący pana posła symbol z naszej strony, zastępując go jedynie słusznym wizerunkiem samolotu tupolew i - na wszelki wypadek - pozbędziemy się też wszelkich młotów z naszych skrzynek z narzędziami...
Problem tylko w tym, że pan poseł i jego partia, tak rozkochana w zakazywaniu, nakazywaniu i nawoływaniu do nienawiści, tudzież propagowniu idei jednego narodu, wyznającego jedynie słuszną religię tudzież wiarę w nieomylność i genialne przywództwo jednego polityka,  sama zdaje się propagować totalitaryzm, dodatkowo się przy tym ośmieszając.

Portret użytkownika tres
 #

A na poważnie - z dedykacją dla posła Mastalerka. Panie Mastalerek, jak mawiał pewien, jak mniemam, Pański idol kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą.

Wbrew powtarzanym tysiące razy przez prawicę opiniom, zgodnie z konstytucją i wyrokiem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka propagowanie komunizmu jest w Polsce legalne

http://www.1917.net.pl/?q=node/7943

Jak słusznie zauważył były premier Józef Oleksy, sierp i młot nie jest tylko symbolem "przeszłości" jakkolwiek by się do niej nie odnosić ale - nalażałoby dodać przede wszystkim walki o lepsze społeczeństwo przyszłości, o socjalizm i komunizm, o społeczeństwo bez głodu, nędzy, wyzysku, bezrobocia, o społeczeństwo autentycznej równości szans o które walczą komuniści na całym świecie.

Wypowiedzi Mastalerka i Oleksego dla Polsatu:

http://www.ipla.tv/2012-05-04-zakazane-ale-obecne/vod-5529549

 
Portret użytkownika Bonpo
 #

Za symbol totalitaryzmu , obłędnego fanatyzmu przesłaniającego człowieczeństwo i zdrowy rozsądek oraz osobliwych aberracji psychicznych będących ich skutkiem ; należałoby w takim razie uznać głowę stylizowanego orła wkomponowanego w pewien literowy skrót .

Zatem w poniedziałek składam doniesienie do prokuratury o możliwości dokonania wielu przestępstw z tego tytułu ;)

Panu Mastalerekowi najwyraźniej zaszkodził zbyt długi pobyt na słońcu . Zatem sugeruję spokojniejszy tryb życia , mniej brukowej lektury typu " Gazeta Polska " tudzież " Uważam Rze " i ograniczenie niezwykle stresujących spotkań z kamratami w " walce " o prawą i sprawiedliwą Polskę .

 
Portret użytkownika tres
 #

Jak ktoś ma kilka wolnych chwil w to piękne i słoneczne sobotnie popołudnie i nie ma nic do roboty a chciałby się pośmiać z posła Mastalerka to polecam jego wywiad dla TVP

http://tvp.info/informacje/polska/sierp-i-mlot-na-pochodzie-posel-zawiad...

 
Portret użytkownika siete
 #

Akurat miałem kilka chwil wolnych i radość z pięknego i słonecznego popołudnia po wysłuchaniu Mastalerka i jego rewelacji diabli wzięli.
Czystej wody demagogia, gdyż:
- sierp i młot to nie tylko symbole totalitarnego państwa, czyli stalinowskiej Rosji, od której się odcinamy, uznając stalinizm za pogwałcenie i wynaturzenie komunizmu - o czym łatwo się przekonać z lektury tekstów na portalu. Sierp i młot to uniwersalny symbol walki o poprawę położenia ludzi pracy i symbol międzynarodowej solidarności proletariatu, więc jego obecność na pochodzie 1 maja nie powinna dziwić.
Jeśli sam symbol miałby decydować o tym, co jest zbrodnicze, należałoby np. zakazać używania godła i flagi USA, gdyż pod jej barwami mordowano - i morduje się - ludzi: w Wietnamie, Hiroszimie i Nagasaki (na skutek wybuchu bomb jądrowych), nie tak dawno Iraku, czy do dziś w Afganistanie (wg. Doktora Poyla, niezależnego obserwatora zginęło tam ok. 6 mln ludzi), nie mówiąc o torturach stosowanych w Guantanamo.
- art. 256 kk nie wspomina ani słowem o nielegalności sierpa i młota.
- zrównywanie sierpa i młota ze swastyką jest nie tylko demagogiczne, ale i haniebne. O ile ten pierwszy symbolizuje walkę ludzi pracy, to ten drugi - nazizm o rasizm, "ideologie" wg których jedna rasa i jeden naród stoją nad innymi i mają prawo uczynić z innych niewolników, bądź eksterminować.
-oskarżenie o to, jakoby pod sztandarami sierpa i młota zginęło więcej ludzi, niż pod sztandarami swastyki, nie jest poparte jakimikolwiek danymi, a wygłoszenie a priori - jak większość antykomunistycznych ataków - takiej tezy jest po prostu kłamliwe. Samych ofiar II wojny światowej, wywołanej przez nazistów było 72 mln. Kiedy niby komunizm - nawet ten zdegenerowany stalinowski - miałby tyle osób zgładzić?
- a jeśli ktokolwiek tak chętnie mówi o ofiarach komunizmu, to może warto pomyśleć o ofiarach kapitalizmu: na skutek funkcjonowania jego "dobrodziejstw" codziennie z głodu umiera na świecie 26 tys. ludzi - codziennie! Wobec tego liczba jego ofiar to już nawet nie miliony, lecz miliardy istnień.

 
Portret użytkownika uno
 #

Gdyby nie sierp i młot to nad Warszawą powiewałby dzisiaj sztandar ze swastyką, a kapuś byłby niemieckim niewolnikiem albo niemieckim mydłem, no chyba że mentalność kapusia pozwoliłaby mu się przystosować do systemu czystości rasowej.

Skoro niektóre oddziały NSZ zdecydowały się na współpracę z nazistami w zwalczaniu polskiej partyzantki komunistycznej, to znaczy jest w naszym nardzie trochę kurewstwa gotowego na kolaborację z hitlerowcami.

 
Portret użytkownika Lord Dragon
 #

Przestańcie już wałkować tematy legalności komunizmu, bo jeszcze antykomuniści pomyślą, że mają widownie. Wszyscy wiemy że samo nawoływanie do uspołecznienia środków produkcji jest legalne i o czym tu więcej gdakać? Tyle tylko trzeba gdakać iżby każdy sympatyk o tym wiedział i na tym koniec. Dalsze rozstrząsanie tego jest niepoważne.

 

Społeczność

Towarzysz Lenin oczyszcza ziemię ze śmieci