Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 21 gości.

Udaremniono próbę rozbójniczej eksmisji w Warszawie

images_3.jpeg

Portal lewica.pl informuje o udaremnieniu próby nielegalnej eksmisji w Warszawie.
 
Blokadę zorganizowało kilkanaście osób z Kolektywu Syrena oraz Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, udaremniając próbę eksmitowania lokatorów domu komunalnego przy ul. Idźkowskiego 5/7.
 
Wobec dwóch osób przybyli na miejsce policjanci użyli gazu, choć  nikt nie zachowywał się agresywnie.
 
Lokatorka to osoba niepełnosprawna, która po otrzymaniu nakazu eksmisyjnego płaciła tzw. czynsz odszkodowawczy. Urzędnicy z administracji obiecywali jej, że po spłacie zadłużenia zostanie jej przywrócony tytuł prawny do lokalu.
 
W tym roku nastąpiła eksmisja, choć lokatorzy spłacili całość zadłużenia - łącznie z odsetkami. Lokatorka, nie mając gdzie się podziać, wraz ze swym partnerem weszli do lokalu, z którego ich wyrzucono.
 
Gdy udała się do administracji, aby wyjaśnić sprawę tytułu prawnego do lokalu, urzędnicy wezwali policję, zawiadamiając o włamaniu i nielegalnym przebywaniu lokatorów.
 
Gdy lokatorka przybyła na miejsce z administratorką Aleksandrą Wielgo z ADK 16 na miejscu zastała funkcjonariuszy policji, którzy weszli do mieszkania. Administratorka oświadczyła, że lokal ma być opróżniony.
 
Administratorka pytana czy w ogóle myśli, ponieważ wykonuje nielegalne działanie, stwierdziła:" W takiej sytuacji mózg chowam do kieszeni."
Przybycie kolejnych osób oraz mediów ostudziło zapał policji oraz administratorki. Po pewnym czasie funkcjonariusze opuścili mieszkanie, za to na miejscu pojawiły się kolejne radiowozy oraz kilku funkcjonariuszy po cywilnemu.
 
Tymczasem dzisiejsza Gazeta Wyborcza informuje o "lawinie zwrotów" czynszówek, które dostaną się w prywatne ręce, co najprawdopodobniej będzie oznaczało falę eksmisji.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

LENIN