Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Czerwoną farbą w Lenina

indeks.jpeg

Czterech zamaskowanych sprawców obrzuciło czerwoną farbą napis "Stocznia im. Lenina" nad bramą gdańskiego zakładu.
Farba przyniesiona została w specjalnie przygotowanych do tego wydmuszkach. Cała akcja trwała kilka minut. Zanim na miejscu pojawiła się policja, nieznani sprawcy zniknęli.
Zdarzeniu przyglądali się stoczniowcy wychodzący z zakładu i jeden z posłów PiS na Pomorzu. Stoczniowcy nie identyfikują się z akcją. Powiedzieli reporterce, że zdarzenia nie organizowali.
Kilka dni temu władze Gdańska umieściły replikę napisu z lat 80-tych nad zrekonstruowaną bramą nr 2 zakładu. Spotkało się to wtedy ze sprzeciwem zakładowej Solidarności.
Trwają czynności, które maję ustalić, kto dopuścił się zniszczenia napisu. Przesłuchiwana jest ochroną zakładu, która nie interweniowała w czasie akcji chuliganów.
Zaplanowano też pod stocznią oficjalny happening "Rzuć jajem w Lenina", w którym planują wziąć udział Anna Fotyga i Andrzej Jaworski - posłowie PiS i krytycy powrotu "Lenina" na bramę stoczni.
W nocy z niedzieli na poniedziałek nad bramą stoczni przywrócono napis „im. Lenina”. Powieszono też napisy znane z sierpnia 1980 r.: "Proletariusze wszystkich zakładów łączcie się", "Dziękujemy za dobrą pracę", a także postulaty strajkowe. Pojawił się też metalowy Order Sztandaru Pracy. Przed zmianą nad bramą wisiał napis Stocznia Gdańska S.A.
 
Mgłoby się wydawać, że sam napis "im. Lenina"  żadnej szkody nikomu nie wyrządza, a jedynie nawiązuje do historii. Są jednak tacy, którzy uznali inaczej i bohatersko rzucili się do walki - na jaja i farbę. Można by powiedzieć, że jaja sobie robią - w czasach, gdy stocznia istotnie nosiła imię Lenina, miała sześć pochylni,  zatrudniała od 15 do 17 tys. osób produkujących na 140 hektarach od 16 do 26 statków rocznie. W 2005 r. stocznia była bez imienia, bez pochylni, dawała zatrudnienie 3 tys. osób i produkowała najwyżej 3 statki rocznie.
Dziś jest jeszcze gorzej - zatrudnia ok.  2 tys. osób  i to chyba nie Lenin jest winny takiemu stanowi rzeczy. To bowiem nie on wymyślił umowy śmieciowe, harówkę do 67. roku życia, "cięcia kosztów", zwolnienia, ograniczanie praw pracowniczych i "koszty reform". I nie on chciał nie tak dawno pałować związkowców, gdy protestowali pod Sejmem przeciwko "reformom emerytalnym". 
Warto  to mieć na uwadze, jak również to, jakie postulaty z sierpnia 1980 r. można dziś uznać za zrealizowane.

Portret użytkownika Bonpo
 #

Jeśli już dokonuje się tego rodzaju działań ; sądzę ; że stosowniejsza byłaby akcja " Rzuć g.... w neoliberała " wyłączając nieświeży nabiał ze względu na jego ceny i szacunek dla pożywienia ; którego jakże wielu ludziom na Świecie brakuje .

 
Portret użytkownika Sabachthani
 #

Ile w tych ludziach z Prawa i Sprawiedliwości jest nienawiści, zakłamania, podłości... Do jakiego stopnia można się jeszcze zniżyć w swym prymitywizmie, jak daleko w swej umysłowej tępocie można się posunąć... Ci ludzie, ci pseudokatolicy nie są warci wypowiadać imienia najwybitniejszego wodza Rewolucji, a co dopiero pozwalać sobie na publiczną krytykę i znieważanie tego Człowieka - Geniusza, któremu oni nie byliby nawet godni rozwiązać rzemyka u sandała. Jak można powoływać się na Boga i religię, a pałać tak wielką nienawiścią, do człowieka, ktory całe swoje życie poświęcił ideałom najszlachetniejszym, który wszystko co czynił robił w imię tego, czymu był wierny, a czego nie można powiedzieć o ludziach z PiSu. Jakie to smutne io bolesne, że tacy ludzie mogą swobodnie szerzyć politykę nienawiści, nie tylko do Lenina, ale do każdej jednostki, nie będącej zwolennikiem PiSu i Radia Maryja.
Jak bardzo można być zaślepionym hasłami tych totalitarnych organizacji.
Boże... miej litość nad tymi ludźmi.

 
Portret użytkownika trece
 #

Pomijając "ideologiczną" (piszę w cudzysłowie, bo ślepa nienawiść do wszystkiego, co kojarzy się z tow. Leninem i komunizmem, nie ma wiele wspólnego z żadną konkretną ideologią, wynika zaś z ciemnoty i ignorancji) stronę tych i podobnych działań, świadczą one po prostu o chamstwie ich uczestników.

 

Społeczność

Obama rev