Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 22 gości.

"Spałowałby" - i dostał nagrodę za zasługi dla demokracji

Lech Wałęsa

Lech Wałęsa - były prezydent RP i dawny przywódca NSZZ "Solidarność" - nagrodzony został niedawno Europejska Nagrodą im. św. Ulryka za zasługi na rzecz demokracji w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Wyróżnienie to uzasadniano, iż "Lech Wałęsa jest osobistością rangi historycznej, która w decydującym momencie położyła podwaliny pod demokratyczne struktury w krajach Europy Środkowo-Wschodniej".

Jak dodatkowo podkreślił były minister spraw zagranicznych Niemiec - Hans-Dietrich Genscher - "To dzięki Lechowi Wałęsie Niemcy mogą dziś żyć w zjednoczonej ojczyźnie".

Warto przypomnieć, że w udzielanym przez byłego prezydenta RP na łamach Radia Zet wywiadze na pytanie o pałowanie działaczy Solidarności padła odpowiedź: "Tak. Z przewodniczącym na czele. Pierwszego bym ja wyszedł i spałował za to, że nie potrafi mądrze układać stosunków w wolnej Polsce". Związkowcy ów protestowali przeciwko uchwalanej przez rząd - formalnie demokratycznych przedstawicieli narodu Polskiego - ustawie o podniesieniu wieku emerytalnego, która spotkała się w całym polskim społeczeństwie z nieprzychylnym odbiorem.

Portret użytkownika Sabachthani
 #

Głupota tego człowieka sięga granic, a nawet przekroczyła już wszelkie granice. Wywodzi się z "Solidarności", na jej plecach doszedł do władzy i wspomina o pałowaniu... No cóż,. pozostaje tylko żałować, że polscy komuniści nie rozprawili się z nim, kiedy był na to czas. Nikomu tak jak temu człowiekowi, hipokrycie i zdrajcy nie należało się pałowanie.
To wstyd i hańba dla narodu polskiego, że takich ludzi ma na swoich "demokratycznych" sztandarach. On chyba w swym prostactwie przerasta nawet ludzi z PiSu...

 

Społeczność

Pokój i ziemia