Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 78 gości.

Rząd chce pozbawić lokatorów ich praw!

Blok mieszkalny.jpg

Rządowa koalicja PO-PSL nie ustaje w ustawowym ograniczaniu praw obywatelskich. Tym razem wzięła na celownik prawa lokatorskie.

Dobiegają właśnie końca przeprowadzane cichcem konsultacje społeczne w sprawie zmiany prawa lokatorskiego, regulującego sytuację najemców mieszkań komunalnych. Ostateczny termin zgłaszania uwag mija 27 maja, czyli w najbliższą niedzielę. Nowe prawo zmierzać ma do "uelastycznienia" najmu lokali komunalnych, aby zwiększyć "dyspozycyjność" i "cyrkulację" tychże mieszkań i "zaspokoić niedobry mieszkaniowe najbardziej potrzebujących". W praktyce powyższe szumnie brzmiące terminy oznaczać będą albo zmuszanie średnio zamożnych lokatorów do wykupu mieszkań, albo do ich opuszczenia. Koalicja rządowa chce w ten sposób dogodzić bankom i deweloperom - z konieczności pojawią się bowiem chętni do wykupu lokalu i wzięcia na ów wykup kredytu. Nowe przepisy mogą też stanowić ograniczenie zagwarantowanego konstytucyjnie prawa do mieszkania.

Przypomnijmy, że aby uzyskać lokal w III RP, należy go sobie wykupić, co oznacza wzięcie horrendalnie oprocentowanego kredytu mieszkaniowego. W Polsce prawie nie buduje się mieszkań na wynajem, a socjalne dostać jest bardzo trudno. W czasach Polski Ludowej mieszkanie dostawało się z przydziału, jednak należało czekać na ów przydział nawet latami.

Portret użytkownika Lord Dragon
 #  
Portret użytkownika dos
 #  

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

1917 rev