Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

cięcia

Portugalia: Strajk na kolejach

Strajk

W poniedziałek w Portugalii rozpoczął się strajk kolejarzy. Związkowcy ze spółki Comboios de Portugal (CP) domagają się wyższych płac i zatrudnienia nowych pracowników.

Strajk generalny w Argentynie

argentyna.PNG

Do całodobowego protestu wezwała we wtorek największa w Argentynie centrala związkowa – Generalna Konfederacja Pracy – po raz trzeci od wyboru neoliberalnego Mauricio Macriego na prez

Wielka Brytania: Neoliberałowie odpowiadają za śmierć 120 tysięcy ludzi

Wielka Brytania

Wg artykułu opublikowanego przez "British Medical Journal" brytyjska polityka cięć odpowiada za 120 tysiące dodatkowych zgonów ("excess deaths") od 2010 roku.

Polska: 31 tysięcy nauczycieli straci pracę lub zatrudnienie w pełnym wymiarze

znp.jpeg

Wg ZNP Już ponad 31 tysięcy nauczycieli straci pracę (9 389 nauczycieli) lub zatrudnienie w pełnym wymiarze (redukcja etatu dotknie 22 087 osób) z powodu reformy edukacji.

OPZZ krytycznie o projekcie budżetu na 2017 r.

OPZZ

Grecja: uchwalono dalsze oszczędności

Greek_parliament.jpg

W niedzielnym głosowaniu parlament w Atenach głosami koalicji SYRIZY i ANEL przyjął nowy pakiet oszczędności, opiewający na 1,8 mld euro.

Ateny: Parlament przyjął rządowy projekt o cięciach

Tsipras

Wczoraj rano Grecki parlament przyjął rządowy projekt ugodowy, stanowiacy propozycje porozumienia z międzynarodowymi wierzycielami.

Włoscy i francuscy socjaldemokraci chcą poluzowania dyscypliny budżetowej

Pieniądze

Francja i Włochy wystąpiły we wtorek o poluzowanie dyscypliny budżetowej w UE, tak aby pobudzić wzrost gospodarczy i tworzenie miejsc pracy.

USA: Kongres ogranicza konsumpcję

Flaga Stanów Zjednoczonych

Kongres USA obciął program „kuponów żywnościowych” o ok. 800 mln dolarów rocznie. Propozycję tę zawiera nowy projekt ustawy, który został zatwierdzony we wtorek przez kongresmenów.

Społeczność

SIERP i MŁOT