Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 19 gości.

Borotba

Borotba: „Zatrzymać wojnę na Ukrainie”

97500_original.jpg

Zjednoczenie „Borotba" wzywa do wspólnego wysiłku przeciwko wojnie
 
Jak możemy wesprzeć  kampanię:
 

Ukraina: Kronika wojny junty z własnym narodem cz.1

Blogo.png

Łapanka w Słowiańsku:  wszyscy miejscowi policjanci zatrzymani i przesłuchiwani w sprawie współpracy z Doniecką Republiką Ludową

See video

 
 
05.2007.14. Ukraina odetnie Krym od dostaw wody
 
Ukraińskie władze rozpoczną jesienią budowę tamy, która całkowicie zablokuje dostawy wody na Krym, poprzez kanał północno-krymskiej – poinformował Minister Ekologii i Zasobów Naturalnych Ukrainy Andrij Mohnik.
 
„Pracujemy nad tym, aby całkowicie zablokować przepływ wody na Krym. Do tego konieczne jest zbudowanie przegrody na granicy z Krymem kosztem około 50 mln hrywien. Rozpoczęcie budowy nastąpi jesienią po zakończeniu cyklu pracy kanału północno-krymskiego” - powiedział Mohnik.
 
Według ministra, już teraz woda na Krymie nie płynie, ale nie można całkowicie kanału, bo mogłoby to zaszkodzić regionowi Chersonu. „Mamy dwie przegrody na północno-krymskim kanale: jedną w regionie Chersonu, drugą na Krymie. Moglibyśmy zatrzymać wodę na przegrodzie Chersoniu, ale tam są odgałęzienia kanału, które zaopatrują w wodę rolnictwo w regionie, dlatego zmuszeni byliśmy pompować wodę, z której część docierała na Krym - skarżył się Mohnik.
 
„Teraz woda nie jest potrzeba rolnikom w Chersoniu rolników, więc nie jest podawana również na półwysep". Minister zauważył, że problem dostaw wody na Krym jest polityczny i nie da się rozwiązać z obecnym kierownictwem republiki. „Mamy pewne kalkulacje dotyczące dostaw wody na Krym. Ale nie możemy zawierać umowy z obecnym kierownictwem Krymu, bo faktycznie zalegalizowalibyśmy i uznali tę władzę"- powiedział Mohnik.
 
Według niego, północno- krymski kanał, jak również inne formy komunikacji powinny być wykorzystywane jako dźwignia nacisku na Rosję, aby odzyskać Krym. „Krym jest bardzo uzależniony od stałego lądu Ukrainy nie tylko od dostaw wody, ale również energii, gazu i połączeń transportowych. Rosji będzie bardzo trudno utrzymać Krym jeśli z Ukrainy nie będą dostarczane wszystkie te media"- powiedział Mohnik.
 
 
Ukraińscy czołgiści z radością i śmiechem bombardują cywilów

See video
Kontynuacja: 
Donbas przeciwko nazistom (04.07.2014г)
Film: 
See video

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

CAPITALIST