Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 18 gości.

Kultura

Konferencja "dekomunizacja nie przejdzie" - 99. rocznica Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej

Redakcja "Brzasku" zaprasza do udziału w konferencji "Dekomunizacja nie przejdzie", organizowanej przez redakcję “Brzasku” 5 listopada br. w Warszawie.

Szczęśliwego Nowego Roku 2021!

28 XI 2020 - 200. rocznica urodzin Fryderyka Engelsa

103. rocznica Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej

20.07.2020 - 94. rocznica śmierci Feliksa Dzierżyńskiego

1 maja 2020

22.04.2020 - 150. rocznica urodzin Włodzimierza Lenina

8 III 2020 - Międzynarodowy Dzień Kobiet

8 marca, jak co roku, świętujemy Międzynarodowy Dzień Kobiet ustanowiony przez II Międzynarodówkę w 1910 r. Ustanowienie MDK poprzedzało ponad stulecie światowego walki ruchu robotniczego o polityczne, społeczne i ekonomiczne prawa kobiet. Marksizm jako naukowa doktryna wyzwolenia klasy robotniczej widzi w wyzwoleniu kobiet zarówno warunek swojego zwycięstwa, jak i swój cel. Warunek - ponieważ bez udziału proletariuszek niemożliwe jest istnienie masowego ruchu robotniczego zdolnego obalić władzę kapitału. Cel - ponieważ zmierza do ustanowienia komunizmu, czyli społeczeństwo wolnych wytwórców, które dokonując podziału w myśl zasady "od każdego wg możliwości, każdemu wg potrzeb", zapewni możliwość pełnego i wszechstronnego rozwoju każdej jednostce niezależnie od płci.
 
Wszystkim czytelniczkom i sympatyczkom portalu "Władza Rad" składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.
 
Specjalne życzenia przesyłamy działaczkom ruchu robotniczego i lewicy marksistowskiej, aby ich walki zawsze kończyły się zwycięstwem.
 
Redakcja WR

10 lat portalu Władza Rad!

Minęło właśnie 10 lat działalności naszego portalu!

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Chcemy waszych minerałów