Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.
warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/v55575293/domains/1917.net.pl/public_html/modules/cck/content.module on line 1284.

Euro

Finlandia wprowadzi bezwarunkowy dochód podstawowy

finlandia_iago_laz_-_flickr_pp.jpg

Kolejne polskie przymiarki do strefy euro

euro papier toaletowy.jpg

Marek Belka, przewodniczący Narodowego Banku Polskiego, stwierdził, że konflikt na Ukrainie skłania do ponownego przemyślenia kwestii przystąpienia Polski do strefy euro.

Większość Polaków przeciwko Euro

Euro

Jak pokazują statystyki wynikajace z badań TNS Polska, 53% Polaków sądzi, ze wprowadzenie europejskiej waluty Euro do Polski (zastępując nią tradycyjnego złotego) będzie czymś złym, 25% n

n.d.

Grecja: Ani SYRIZA ani PASOK nie będą w stanie utworzyć rządu

grecki rząd.jpg

11 maja w Atenach rozpoczęły się rozmowy w sprawie utworzenia nowego rządu w Grecji, niestety nie doszło do kompromisu między Radykalną Lewicą a Nową Demokracją, Partią Demokratycznej Lewicy i PASOKIEM.
Ugrupowanie DIMAR (Demokratyczna Lewica) domagało się od partii żeby radykalna lewica(SYRIZA) dołączyła się do ich koalicji żeby stworzyć większość w Greckim rządzie niestety po ich odmowie szanse na to spadły blisko do zera.

Zasadnicze rozbieżności między SYRIZĄ a ND i PASOK-iem wynikają z tego że ta pierwsza chce odrzucić "plan oszczędnościowy" tak jak tego chcą obywatele greccy a rządząca obecnie koalicja ND-PASOK chce wręcz przeciwnie żeby ten plan uchwalono.
Przywódca PASOK Ewangelos Wenizelos wyraził w piątek ubolewanie z powodu postawy radykalnej lewicy. "Naród zlecił nam współpracę. Mam nadzieję, że na następnym posiedzeniu u prezydenta państwa wszyscy lepiej się zastanowią" - podkreślił

Aleksis Tsiparis (szef partii Syriza) opowiada się za tym żeby dalej walczyć z kryzysem zadłużeniowym Grecji w strefie Euro, jednak nie chce wprowadzić programu oszczędności na lata 2013/2014 który mógłbym przynieść nawet 11,5 mld euro

Według najnowszych sondaży jeśli teraz odbyłyby się wybory pewnym faworytem jest Syriza z poparciem 23% ankietowanych.

Europa: Mniej funduszy pomocniczych

Strefa Euro

Niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" zarzucił w ostatnim wydaniu ministrom finansów krajów Unii kreatywna bulchaterię przy konstruowaniu funduszy pomocniczych dla zagrożonych kryzyse

Polskie Ministerstwo Finasów: referendum ws. euro "bezprzedmiotowe"

euro crisis.jpg

Wiceminister finansów Ludwik Kotecki w odpowiedzi na interpelację poselską Mieczysława Łuczaka (PSL) odpowiedział, że referendum ws.

Strach przed eurobankructwem? Polacy nie chcą odchodzić od złotówki

euro.jpg

51 proc. Polaków uważa, że wejście Polski do strefy euro będzie niekorzystne. Zwolenników wprowadzenia wspólnej waluty jest znacznie mniej – 17 proc.

Grecja: Kolejne strajki. Jedynie wyjście ze strefy euro może uratować kapitalizm grecki

1.jpeg

Po półtoramiesięcznej wakacyjnej przerwie Grecja znowu zaczyna protestować.

Polacy nie chcą euro

euro.jpg

Gdyby referendum dotyczące wprowadzenia w Polsce wspólnej waluty odbyło się dziś, najprawdopodobniej złoty tak jak korona szwedzka i duńska oraz funt brytyjski przetrwłaby.

Społeczność

front