Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

bankructwo

Solidarność odwołuje strajk w bankrutującej Stoczni Gdańsk.

stoczniagdansk.jpg

W ostatni piątek stoczniowcy żądający zapłaty drugiej raty wynagrodzenia za sierpień, przeprowadzili kilkugodzinny strajk ostrzegawczy, który zawiesili  do poniedziałku.
 

Firmy bankrutują, bezrobocie rośnie - co z liberalnym mitem zielonej wyspy?

arbeitslosigkeit.jpg

Spółka Euler Hermes Collections z Grupy Allianz - powołując się na dane Monitora Sądowego i Gospodarczego - podała, że w lutym 2012 upadło kolejne 76 firm, tym samym pozbawiając pracy 4,5 tysiąca osób

Nokia na skraju przepaści?

nokia.jpeg

Od planów zamknięcia ostatniej fabryki "Nokia" w Finlandii do sprzedaży ponad 500 patentów - Nokia, czyli światowy gigant telefonii komórkowej jest na skraju przepaści. Ratuje się sprzedażą patentów.

Grecja: coraz bliżej bankructwa?

67_557_b.jpg

Ostatnie spadki na giełach spowodowane są zbliżającym się widmem greckiego bankructwa. Potężnie straciłyby na tym europejskie banki, które ulokowały pieniądze w greckich obligacjach.

Możliwa upadłość spółek kolejowych

stary_wagon.jpg

Rząd przyjął zmiany w przepisach, które pozwolą upadać spółkom kolejowym. Jeśli nowe zasady wejdą w życie, mogą upaść przewożące rocznie 120 mln osób Przewozy Regionalne.

Za 10 lat dług Stanów Zjednoczonych sięgnie 350 % PKB?

bankruptcy.preview.jpg

Wg. szacunków firmy doradczej Gold Finance w kończącym się we wrześniu roku fiskalnym zadłużenie USA, sięgnie 10,6 % Produktu Krajowego Brutto.

Pokazuje to więc że plan prezydenta Barracka Obamy, zakładający ograniczenie do 2012 długu do 650 miliarda dolarów jest fikcją. Podobnie jak większość wyborczej propagandy Demokratów.

Łączny dług amerykańskiego sektora publicznego wynosi 12 bilionów dolarów. Jego obsługa kosztuje pół biliona dolarów rocznie. Jeżeli aktualny stan rzeczy utrzyma się ekonomiści z Gold Finance prognozują że w ciągu 10 lat 100% PKB. Wszystko mimo ciągłych cięć na wydatki socjalne i administracyjne USA.

Łączne zadłużenie USA, biorąc pod uwagę zadłużenie tak publiczne jak przedsiębiorstw i milionów obywateli USA sięgnie w 2020 nawet 350 % PKB!

Społeczność

che rebel