Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 19 gości.

pensje

Polska: Rząd ustalił wysokość płacy minimalnej na rok 2022

Pieniądze

Rada Ministrów zadecydowała we wtorek, że płaca minimalna w 2022 roku wyniesie 3010 zł brutto. Stawka godzinowa wyniesie 19,70 zł.

Rząd chce wprowadzić obowiązek bezgotówkowej wypłaty pensji

Pieniądze

Wg „Pulsu Biznesu” Ministerstwo Rozwoju chce skończyć z wypłatą wynagrodzeń pracownikom w gotówce.

ILO: Spada tempo wzrostu wynagrodzeń

ILO

Wg Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO) od 2012 roku nastąpiło spowolnienie globalnego wzrostu wynagrodzeń. O ile w 2012 roku wyniósł on 2,5%, to w 2015 – tylko 1,7%.

Polska: Płaca minimalna w 2016 roku wyniesie 1850 zł

placa-minimalna.jpg

Od 1 stycznia 2016 r. minimalne wynagrodzenie pracownika, zatrudnionego w pełnym miesięcznym wymiarze czasu pracy wyniesie 1850 zł brutto. Oznacza to wzrost płacy minimalnej o 100 zł wobec 2015 r.

Portugalia: nie płacą za pracę

Portugalia

Z opublikowanego niedawno raportu Krajowego Urzędu Pracy (ACT) w Lizbonie wynika, że aż 18 tys. portugalskich pracowników czeka na zaległe pensje. Z wypłatą wynagrodzeń zalega już ponad 1,5 tys.

Belgia: Propozycja maksymalnego rocznego wynagrodzenia dla prezesów spółek państwowych

capitlistPict.jpg

Po ujawnieniu rocznej pensji prezesa belgijskiej firmy telekomunikacyjnej Belgacom, która wynosi ponad 2,5 miliona euro pojawiły się pomysły aby ustalić maksymalną pensję dla prezesów w spółkach pańs

Władza się wyżywi

Parlament

Od początku przyszłego roku posłowie będą otrzymywać o 500 zł więcej na prowadzenie biur. Podwyżka wynika ze wzrostu cen i usług - twierdził szef Kancelarii Sejmu Lech Czapla.

Chorzów: Protest przeciwko umowom śmieciowym

hb

Ponad 100 pracowników huty Batory w Chorzowie wzięło udział w proteście, który odbył się 13 lipca pod siedzibą dyrekcji.

Pensje w Katowickim Holdingu Węglowym spadną nawet o 20%

katowicki_holding_węglowy.jpg

Górników z Katowickiego Holdingu Węglowego czeka ciężki rok. Jeżeli nie wyrobią limitów wydobycia, ich wynagrodzenia spadną nawet o 20 proc.
Zarząd Holdingu chce powiązać wydajność pracy z pen

Społeczność

LENIN - rocznica