Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

koleje

Portugalia: Strajk na kolejach

Strajk

W poniedziałek w Portugalii rozpoczął się strajk kolejarzy. Związkowcy ze spółki Comboios de Portugal (CP) domagają się wyższych płac i zatrudnienia nowych pracowników.

Potężny strajk francuskich kolejarzy

francja_kolej.jpg

Francuscy kolejarze rozpoczęli we wtorek przeciw neoliberalnym reformom. Rozpoczęty po północy strajk doprowadził do zatrzymania ruchu, również samochodowego, w wielu regionach kraju.

Estonia: Prywatyzacja spółki kolejowych przewozów towarowych

Estonia

Ministerstwo Gospodarki i Komunikacji (MKM) Estonii przygotowuje się do prywatyzacji państwowej spółki kolejowych przewozów towarowych (EVR Cargo), ale nie podaje na razie jej har

Francja: Bezterminowy strajk kolejarzy

francja

We Francji trwa strajk kolejarzy. Nie kursuje ok. 40% superekspresów TGV i ponad 50% pociągów regionalnych. Odwołano większość połączeń z Francją i Hiszpanią.

Polska: Pracownicy PKP Cargo gotowi do strajku

PKP Cargo

Związki zawodowe działające w PKP Cargo podjęły decyzję o utworzeniu w każdym zakładzie komitetów strajkowych i ogłosiły gotowość do strajku. Nie podjęto jeszcze decyzji o samym strajku.

Pociąg dla burżujów, czyli utopione pieniądze

Kolej

Od początku mocno kontrowersyjna decyzja spółki PKP Intercity, czyli zakup włoskich pociągów Pendolino, wciąż wywołuje emocje i krytykę.

Słowacja: Liberalizacja przewozów pasażerskich

tory kolejowe.gif

Ministerstwo Transportu Słowacji ogłosiło liberalizację usług przewozów pasażerskich koleją na linii Bratysława - Bańska Bystrzyca - Zwoleń - Levice i zaprosiło do składania ofert przetargowych.

Niemcy: Strajk maszynistów

Deutsche Bahn

Maszyniści pociągów pasażerskich w Niemczech przerwali pracę dzisiaj o godz. 2 . Strajk ma potrwać do godz. 21 w czwartek. Od wtorku nie kursują pociągi towarowe.

Sto polskich miast bez czynnego połączenia kolejowego

Kolej

Pendolino wyjechało na tory, tymczasem aż sto polskich miast liczących ponad 10 tys. mieszkańców pozbawionych jest czynnego połączenia kolejowego – informuje Dziennik Trybuna.

Społeczność

Lenin 005